Yeni Sohbet Ağınız

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

İzmir Sohbet - Sohbetiks - İzmir Sohbet Chat Siteleri


İzmir Sohbet

İzmir ve Tarihçesi

Kimilerinin de deyimiyle Yaşanılacak ve Yaşatan şehir İzmir, İzmir sohbet 8500 yıllık bir tarihle günümüze gelen, Ege’nin incisi İzmir’den bahsediyoruz. Türkiye’nin 3.büyük kenti olan, doğal güzelliklerinin yanı sıra sanayi ve turizmdeki büyük payı ile yaşanılabilir şehirlerin başında geliyor. Kendine yetebilir elektrik enerjisi bulunan tek şehrimizdir.

4 milyonu aşkın nüfusunda özellikle genç çehresiyle hayat dolu bir şehir. İklimi dolayısıyla yazları sıcak, kışları ılık geçiyor. Hatta bazen kışın ortasında havanın günlük güneşlik ve tertemiz olduğunu görebilirsiniz.

Bahsettiğimiz binlerce yıllık tarihinde Pers, Antik Yunan, Roma ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan İzmir, kültürel mirası oldukça zengin bir kenttir. Farklı kültürlere ev sahipliği yaptığı için cami, kilise, sinagoglarıyla inanç turizminin de başında geliyor. Sanal platformda ise izmir sohbet odaları en çok kullanıcı ağırlayan siteler olarak önümüze gelir.

İzmir’in geniş yelpazesini açalım dilerseniz.

Verimli topraklarıyla dikkat çeken İzmir, zeytin, incir, pamuk üretiminde önde gelir. Lezzetli Ege yemeklerinde bolca zeytinyağı kullanıldığını görürsünüz. Çiçek yağı pek fazla tercih edilmez.

Börülce, deniz börülcesi, cibes, şevketi bostan, turp otu, stifno, dağlama, bakla, enginar gibi sebzelerinde çok fazla tüketildiğini göreceksiniz. Farklı medeniyetlere de ev sahipliği yaptığı için Yunan ve Rum lezzetlerini de tadabilirsiniz. Şehir planlamasına baktığımızda tam bir demir ağlarla örülmüş kenttir.

izmri sohbet

izmir sohbet siteleri kullanıcıların tercih ettiği sitelerdir.

İzmir’de Gezilecek ve İzmir Sohbet Edilecek Yerler

İzban’a(İzmir banliyö sistemi)bindiğimiz anda Selçuk’ta Meryem Ana kilisesini ziyaret edebilir, aynı hat üzerinden Foça’da deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz(aradaki mesafe yaklaşık 135 km’dir).
Metropol içerisinde gezintiye çıktığımızda, kordon sahilinde yürüyüşe çıkabilir, bu sırada elinizdeki telefon ile yapılan uygulama sayesinde mobil sohbet edebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Yine o sahilde kıyı boyu cafe ve eğlence mekanlarında güzel vakit geçirebilirsiniz. Kadifekale dağında Büyük İskender’in ve tarihinin kalıntılarını gezebilir, Asansör’de deniz manzarasını fotoğraflayabilir, Kemeraltı çarşısında alışveriş yapabilirsiniz.

Ancak bu çarşı da önünüze atlayan istekli ve komik satıcılar yoğunlukta olacaktır. Göztepe’de Göztepe şehir stadını gezebilir, Güzelyalı sahil de balık tutabilirsiniz. Balık tutarken izmir sohbet odalarında muhabbet edebilirsiniz.

Ancak bunu yaparken üzerinizde kırmızı yeşil kıyafetler olmamasına dikkat edin. Zira Karşıyaka ve Göztepe husumeti arasında kalabilirsiniz.

Konak’ta, Sultan Abdülhamit için yaptırılmış tarihi saat kulesinde anılarınızı fotoğralayabilir, Kordon çimlerde sahil boyu kalabalığın arasında midye yiyebilir, Bornova’da meşhur Asım Usta’dan kokoreç yiyebilirsiniz.

2008 senesinde yapılan ve Sasalı’da bulunan İzmir Doğal Yaşam Park’ında nefes alabilir, yine buradaki hayvanat bahçesinde Dünya’nın dört bir yanından getirilen hayvanları görebilirsiniz. Bunları izmir sohbet odasında tanıştığınız arkadaşlarla paylaşabilirsiniz

İzmir’in bazı kalıpları vardır ve kenti gezerken bunlara alışmanız gerekir. Alışmanıza da insanlar yardımcı olacaktır. Örnek verecek olursak, çekirdek değil çiğdem, simit değil boyoz, domates değil domat, mısır değil darı gibi.

Tatil beldelerine geniş açıyla bakacak olursak, Çeşme en çok ziyaret edilen tatil yeridir.
Alaçatı’da turlamak, Ilıca ve Altınkum plajlarında deniz ve kumun tadını çıkarırken yine telefonunuzda mobil sohbet uygulamasıyla yeni insanlarla gününüzü güzelleştirebilirsiniz. İzmir sohbet siteleri tercihiniz olabilir.

Yelken kulübu ve deniz sörfü de en çok yapılacak aktivitedir. Gümüldür Orman Kampın da çadırınızı kurabilir, Eski Foça’da şirin konaklarda kalarak farklı bir tecrübe edinebilirsiniz.

Sadece deniz ve kum istemiyorsanız eğer, Şirince şarap mahzenlerine gezintiye çıkabilir, envayı çeşit şarap tadımları yapabilirsiniz. İnsanı hoş ve ılımlı, kenti eğlenceli ve aktif bir şehir İzmir, izmir sohbet sitelerine girip bunları izmirli kullanıcılar ile konuşabilirsiniz.Toplam 4 Yorumlar
Veli ölmez

Neşeli ve eğlenceli sohbetin tek adresi mobil sohbet ailesi:)

İzmirLi

İzmir Sohbet odalari adından da bile anlaşılacağı üzere kompleksiz ve samimi insanların buluşma yeridir. İzmir chat odalarına girerek izmir insanının meşhur olan samimi ve kültürlü sohbetine eşlik edebilir, etnik bir sohbet gezintisine çıkabilirsiniz ve bunları tamamen ücretsiz ve bedava olarak yapabilirsiniz

İzmirleee

İzmir’in neresi güzel bilmezdim bende buraya girdim izmirlilerle tanıştım onlarla sohbet ettim çok güzel bir İzmir sohbet odası olmuş muhabbet edip çet yapabileceğiniz epeyce İzmirli var

Feminist

İzmir den sohbet yeri arıyordum ve nurdan izmirli olan arkadaşımla tanıştım çok.mutlu ve huzurluyum

Bir cevap bırakın.